Nymburk - Frankfurt 87:72Nymburk vyhrál nad Frankfurtem a má jistý postup v Lize mistrů

Basketbalisté Nymburku v Lize mistrů vyhráli nad Frankfurtem 87:72 a definitivně si tak zajistili postup do play off premiérového ročníku elitní klubové soutěže FIBA. Pro českého mistra to byla v pohárech už jedenáctá domácí výhra v řadě. Udržel se tak i ve hře o druhé místo ve skupině a lepší nasazení do dalších bojů.

(Zleva) Jiří Welsch z Nymburka a Mike Morrison a Shavon Shields z Frankfurtu.

Nymburk od začátku vsadil na větší rotaci hráčů a presink po celém hřišti, kterým chtěl unavit klíčové opory Frankfurtu. Německý celek však měl lepší vstup do zápasu a v první čtvrtině si vytvořil až osmibodový náskok.

Domácí měli problém s přesností střelby, ale ve hře je držel Howard Sant-Roos, který dal v úvodních 16 minutách 15 bodů, polovinu nymburského součtu. Nátlaková hra se domácím postupně začala vyplácet a v závěru druhé čtvrtiny přišel obrat.

Frankfurtu začaly docházet síly, čehož Nymburk využíval k protiútokům a snadným košům. A když v úvodu poslední čtvrtiny padly dvě rychlé trojky, Nymburk odskočil poprvé na dvouciferný rozdíl.

Za hosty se výrazněji prosazovali jen Kwame Vaughn a Shavon Shields, avšak sami na obrat nestačili a Nymburk už důležitou výhru uhlídal. A to i díky 13 bodům Bryona Allena v poslední čtvrtině.

Ve zbývajících třech kolech čekají českého šampióna zápasy v Soluni, doma s lídrem skupiny Monakem a v Domžale. Klíčový bude hlavně duel se Soluní, ve kterém si může Nymburk pojistit minimálně třetí místo a udržet naději na druhou příčku.

Utkání 11. kola skupiny A basketbalové Ligy mistrů:
Nymburk - Frankfurt 87:72 (15:23, 43:40, 61:56)
Nejvíce bodů: Sant-Roos 27, Allen 18, Hruban 11, Lawrence 9 - Shields 21, Vaughn 15, Robertson a Morrison po 10. Fauly: 21:18. Trestné hody: 22/17 - 27/21. Trojky: 10:7. Doskoky: 34:36.
Banvit - Aris Soluň 95:94 po prodl.
Ironi Naharija - Monako 67:73
Aarhus - Domžale 68:74.