Olomouc - Kazaň 0:3Volejbalistky Olomouce nestačily v Poháru CEV na Kazaň

Olomouc

Volejbalistky Olomouce prohrály v úvodním utkání 2. kola Poháru CEV na domácí palubovce s Dynamem Kazaň hladce 0:3, v každém setu uhrály shodně 16 bodů. Lídr ruské superligy a bývalý vítěz Ligy mistryň měl zápas pod kontrolou a Hanačkám nedal naději pomýšlet na zvrat. Odveta v Kazani je na programu ve čtvrtek 26. ledna.

Šampiónky Ligy mistryň z roku 2014 od začátku potvrzovaly roli jasných favoritek. Rychle získaly náskok 12:3 a kralovaly na síti v útoku i na bloku. Ruský tým na chvíli polevil jen v závěru prvního setu za stavu 21:11.

V úvodu druhého dějství poprvé a naposledy svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého vedly, byť o jediný bod. Hráčky Kazaně diktovaly nekompromisně dál tempo zápasu. O body na olomoucké straně se starala především smečařka Michalíková, proti ruské obraně bodovala jedenáctkrát. Kazaň proměnila první mečbol po 74 minutách hry.