Kladno vede volejbalovou extraligu už o šest bodů

Volejbalisté Kladna zvýšili v 18. kole extraligy náskok v čele tabulky už na šest bodů. Středočeši jednoznačně porazili Ostravu 3:0 a využili zaváhání svých pronásledovatelů z Karlovarska, kteří prohráli bez zisku setu na hřišti mistrovského Liberce.

Karlovarský Ondřej Hudeček se raduje.

Západočeši nenavázali na pondělní vydřené vítězství 3:2 nad kladenským lídrem a poprvé po 11 zápasech v nejvyšší domácí soutěži vyšli bodově naprázdno. Bez zisku setu skončili karlovarští volejbalisté poprvé po 16 soutěžních zápasech včetně Poháru CEV, naposledy prohráli 0:3 před dvěma měsíci v Kladně.

Stejným výsledkem zvítězily i České Budějovice nad Odolenou Vodou a připsaly si čtvrtou výhru za sebou. Posunuly se díky tomu na třetí místo před Příbram, která po sérii šesti extraligových výher vydřela s vypětím všech sil alespoň bod za porážku 2:3 na palubovce předposledního ČZU Praha.

Volejbalistům Odoleny Vody patří poslední postupové místo do play off už jen s jednobodovým náskokem na Zlín, který nedovolil ani set poslednímu Ústí nad Labem.