Rubriky:

Míčové sporty

Hoidarová Kolocová, Kvapilová - Lahtiová, Parkkinenová 2:0 Kolocová s Kvapilovou skončí na Floridě nejhůře páté

10. února 2017 17:33 - Fort Lauderdale
(Aktualizováno: 10. února 2017 22:03)

Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou se na úvodním turnaji sezony Světového okruhu v plážovém volejbalu probojovaly do čtvrtfinále. Na Floridě ve Fort Lauderdale vyřadily sedmé nasazené Brazilky Elize Maiaovou a Taianou Limaovou po odvrácení pěti mečbolů 17:21, 22:20, 15:7 a o víkendu mohou životní páté místo ještě vylepšit.

 

CEV

Markéta Sluková Nausch s Barborou Hermannovou naopak osmifinálovou bitvu těsně prohrály. Jinému brazilskému páru páru Josi Alvesová, Lili Maestriniová podlehly 14:16 v rozhodujícím třetím setu.

Kolocová s Kvapilovou, které spolu hrají světové turnaje od loňského dubna, nejprve v prvním kole play off vyřadily finskou dvojici Anniina Parkkinenová, Taru Lahtiová 21:12, 21:14. "Výhra 2:0 v supr fučáku a nejlepší výsledek našeho týmu je doma," napsaly na facebooku.

Následně si poradily i s Brazilkami. "Výhra ve třetím setu po prohraném prvním a stavu 15:20 ve druhém. Aneb ve větru (ukrutném) je všechno možné," radovaly se. Na sobotní soupeřky zatím čekají. Budou jimi buď Rusky Ukolovová, Barsuková, nebo Američanky Sweatová, Rossová.

Sluková s Hermannovou prošly po vítězství ve skupině rovnou do osmifinále a proti Brazilkám Josi, Lili začaly nadějně 21:17. Druhý set ale těsně ztratily a o dva body nakonec prohrály i zkrácenou sadu. Vicemistryně Evropy se tak dělí o konečné deváté místo.

"Beachvolejbal je v silném větru opravdu hodně nevyzpytatelný sport a dneska nám vítr odfoukl ty poslední dva body, co jsme v tie-breaku potřebovaly k vítězství a postupu," napsala Sluková ČTK. "Takhle opouštíme turnaj sice se super Top 10 výsledkem, ale také s hořkou nejtěsnější možnou porážkou 14:16 ve třetím setu. To bude ještě chvilku mrzet, ale měly jsme tři dobré zápasy ve skupině, tak je určitě na čem do léta stavět," dodala.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major ve Fort Lauderdale (USA):
Play off:
1. kolo:
Hoidarová Kolocová, Kvapilová (ČR) - Lahtiová, Parkkinenová (Fin.) 2:0 (12, 14)
Osmifinále:
Kolocová, Kvapilová - Elize Maiaová, Limaová (7-Braz.) 2:1 (-17, 20, 7)
Alvesová, Maestriniová (14-Braz.) - Hermannová, Sluková Nausch (9-ČR) 2:1 (-17, 19, 14)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty