Plzeň vrátila Karviné porážku a potvrdila vedení v extralize

Plzeň

Házenkáři Plzně v předehrávce 20. kole extraligy porazili Karvinou přesvědčivě 35:26 a pojistili si první místo v tabulce. V posledním domácím utkání v základní části měl mistrovský tým už v poločasové přestávce sedmigólový náskok a zůstal v tomto kalendářním roce i v pátém utkání neporažen.

Házenkář Dukly Ondřej Šimůnek - ilustrační foto.

Západočeši vrátili soupeři i s úroky říjnovou porážku (25:28). Za vítězstvím šli od první minuty a ani jednou neprohrávali. "Brzy jsme se dostali do pětibrankového vedení a diktovali tempo," pochvaloval si v České televizi nejlepší domácí střelec Michal Tonar, autor šesti gólů. Po změně stran vedli domácí až o dvanáct. "Ale pak jsme začali zbytečně vymýšlet, bylo tam spousta technických chyb a neproměněných šancí. Ono je těžké udržet koncentraci až do konce," dodal Tonar.

V týmu soupeře byl s deseti góly nejlepším střelcem Marek Monczka.