Rubriky:

Míčové sporty

Finále Evropské ligy basketbalistek uspořádá Jekatěrinburg

20. března 2017 15:38 - Praha

Závěrečný turnaj Evropské ligy basketbalistek se uskuteční v Jekatěrinburgu. Vedení evropského basketbalu FIBA přidělilo ruskému městu pořadatelskou roli počtvrté v historii po letech 2011, 2013 a 2014. Turnaje se 14. a 16. dubna zúčastní vedle domácího celku, který obhajuje titul, také české mistryně ZVVZ USK Praha, Fenerbahce Istanbul a další ruský celek Kursk.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jekatěrinburg je již několik let ekonomicky nejsilnějším ženským týmem v Evropě a ve Final Four je podesáté za sebou. Euroligu třikrát vyhrál a i letos je hlavním favoritem na vítězství.

Původně byl kandidátem na pořadatelství Kursk, který turnaj ještě nepořádal, ale město postrádá potřebnou infrastrukturu. USK, který hostil týmy v Praze v roce 2015, se tentokrát o pořadatelskou roli neucházel.

ČTK

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.