Házenkáři Zubří v semifinále i podruhé podlehli Dukle

Házenkáři Zubří nedokázali ani v druhém extraligovém semifinále udržet nadějné vedení a podlehli Dukle 20:26. Pražané tak mohou v sobotu v domácím prostředí rozhodnout o postupu do finále. Oba dosavadní semifinálové zápasy vyhráli také plzeňští obhájci mistrovského titulu, kteří doma dvakrát zdolali Lovosice.

V sobotu vedlo Zubří ve druhém poločase o pět branek, v neděli v první půli o čtyři. Dukla ale krátce po změně stran vyrovnala a sama pak rychle získala rozhodující náskok. Šesti brankami k výhře hostů pomohl Mubenzem, který byl nejlepším střelcem Dukly i v prvním utkání.

Zubří v sobotu doplatilo na zranění střelce Rečka, ten se dnes do hry vrátil a dal pět gólů. Domácí celek ale pro změnu přišel už před poločasem o Hrstku, který dostal po faulu na rozběhnutého Šůstka červenou kartu.

Semifinále play off extraligy házenkářů - 2. zápas:
Zubří - Dukla Praha 20:26 (11:10)
Nejvíce branek: Reček 5, Šlachta 3, Zahradníček a Václav po 2, Hrstka a Douda oba 2/1 - Mubenzem 6, Sviták 5, Kotrč 4, Kastner 4/3. Stav série: 0:2.