Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalový univerzál Konečný skončil po devíti letech v Tours, chce zkusit divočinu

18. dubna 2017 13:23 - Tours

Volejbalista David Konečný skončil po devítiletém působení v celku Tours. S francouzským klubem se rozloučil sobotním triumfem v Poháru CEV, nyní vyhlíží nabídky a nebojí se exotiky.

 

cvf.cz

Čtyřiatřicetiletý univerzál se s vedením klubu domluvil již na začátku sezóny, že bude v Tours jeho poslední. "Tým potřebuje novou jiskru a já potřebuju osobně jinou motivaci," řekl Konečný.

Do Tours přišel v roce 2008 z Ostravy a pomohl celku k pěti titulům mistra Francie a šesti triumfům ve Francouzském poháru. A v sobotu dovedl v roli kapitána tým k zisku Poháru CEV. "To byla třešnička na dortu. Líp jsem se loučit nemohl. Byl to poslední zápas a parádní tečka, kterou jsem tady po těch devíti letech předvedl," řekl.

Tours přitom první finále s Trentem prohrálo 0:3, ale doma zvítězilo 3:1 a ve zlatém setu 15:13. Konečný byl s 26 body nejvíce bodujícím hráčem a po utkání se při ovacích publika neubránil slzám. "Byl to díky narvané hale jeden z nejkrásnějších zážitků mé kariéry. Emočně to bylo celý týden náročné," řekl Konečný.

Davidova konečná

"Davidova Konečná" psal trefně deník la Nouvelle République a rodák z Boskovic plánuje, že se bude do města na řece Loiře vracet. "Stejně jako klub se mi vrylo do srdce. Strávil jsem tady větší část kariéry a s manželkou jsme domluveni, že sem budeme jezdit, protože nám tento region přijde velice sympatický," řekl.

Na působení v Tours může být právem pyšný. "Chci si uchovat krásné vzpomínky a nemusí přitom jít pouze o tituly," řekl Konečný a doplnil: "Potkal jsem tady spousty skvělých lidí, kteří mi pomohli, a to je z mého pohledu nejdůležitější."

Láká ho exotika

O dalším angažmá ještě jasno nemá. Nechává pracovat svého agenta a čeká na nabídky. "Dávám tomu čas, pak se rozhodnu," řekl.

Zato má jasno, že nechce zůstat ve Francii. A do Česka se nejspíš ještě nevrátí, láká ho totiž působení mimo Evropu. "Dokud máme malého syna, který nemusí do školy, tak bych rád zkusil exotiku. Výzvu, co málokdo zažije," usmál se Konečný.

Třeba si zahraje korejskou ligu jako Jan Štokr, jinde v Asii nebo na lukrativním Blízkém východě. "Trošku divočinu," zněl Konečného hlas šibalsky.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty