Rubriky:

Míčové sporty

Karibská hvězda dopovala! Přijde o milióny

19. dubna 2017 10:35 - New York

Loňský účastník Utkání hvězd baseballové ligy MLB Starling Marte z Dominikánské republiky dostal zákaz startu v 80 zápasech za pozitivní dopingový test na anabolický steroid nandrolon.

 

Matt Marton, Reuters

Osmadvacetiletý hráč Pittsburgh Pirates bude moct v zámořské soutěži znovu nastoupit v druhé polovině července. Kvůli disciplinárnímu trestu přijde o téměř 2,5 miliónu dolarů (přes 62 miliónů korun) z platu. Zmešká také případné zápasy v play off, pokud do něj Pittsburgh postoupí.

"Za tuhle chybu může nedbalost a neznalost. Slibuji, že se z téhle lekce poučím," uvedl Marte, který působí v MLB od roku 2012. Loni a předloni si vysloužil ocenění Zlatá rukavice pro nejlepšího levého polaře Národní ligy.

Marte je druhým hráčem, který v této sezoně MLB dostal trest za doping. Minulý týden obdržel stejný distanc nadhazovač Philadelphie Elniery Garcia, rovněž za pozitivní test na anabolický steroid.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.