Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky KP Brno budou hrát Evropský pohár FIBA

26. dubna 2017 15:21 - Brno

Basketbalistky třetího nejlepšího českého týmu KP Brno zasáhnou do příštího ročníku Evropského poháru FIBA. O podání přihlášky do druhé nejvyšší evropské soutěže rozhodlo klubové vedení po skončení úspěšné sezony. Kromě bronzových medailí vyhrály svěřenkyně trenéra Mariana Svobody Středoevropskou ligu a obsadily druhé místo v domácím poháru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Na medailové umístění v lize jsme dosáhli po třiadvaceti letech. Nevydařila se nám pouze kvalifikace Eurocupu. V příští sezoně bychom měli být podle koeficientu českých týmů nasazeni přímo do hlavní části soutěže, neboť ligový finalista Hradec Králové nechce v evropských pohárech startovat," uvedl na dnešním setkání s novináři předseda představenstva klubu a manažer Richard Foltýn.

Současný kádr opustí pouze egyptská rozehrávačka Reem Moussaová a pivotka Andrea Sládkovičová. "Zbytek by měl zůstat pohromadě. Což bude výhoda, neboť před rokem odešlo devět hráček a skládali jsme zcela nový tým," dodal Foltýn.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.