Basketbalisté Miami těsnou výhrou snížili stav finále NBA

14. června 2006 08:00 - MIAMI

Basketbalisté Miami snížili ve finálové sérii NBA na 1:2. I v úterním třetím utkání uspěl domácí tým, po dvou vítězstvích Dallasu tentokrát vyhrálo před svými příznivci Miami 98:96. Tým Heat přitom nebyl daleko od porážky, ještě šest a tři čtvrtě minuty před koncem prohrával o 13 bodů 76:89. Jen jednou v historii finále NBA se podařilo některému ze soupeřů zvrátit v poslední části větší manko.

"V tu chvíli jsme si ale řekli, že by to znamenalo s určitostí konec sezony, pokud tenhle zápas vyhrají oni," řekl suverénně nejlepší domácí hráč Dwyane Wade, který si v zápase 42 body vyrovnal osobní rekord v play off. Ve strhujícím závěru zápasu jich nastřílel dvanáct, ačkoli hrál v té době s pěti osobními chybami na kontě a hrozilo mu vyfaulování. Připsal si k tomu celkem 13 doskoků.

Lepší zápas než v předchozím duelu sehrál Wadeův spoluhráč Shaquille O'Neal, který po nedělní pětibodové mizérii tentokrát přispěl 16 body a 11 doskoky. Jindy takřka neškodný střelec trestných hodů měl tentokrát dvě minuty před koncem přesnou ruku a proměnil obě důležité šestky. "Sehráli jsme dva a půl hrozného zápasu, tenhle závěr nás ale nakopl. Pokusíme se to využít," řekl O'Neal, který v předchozím průběhu série proměnil jen dvě šestky ze šestnácti, v úterý dal čtyři z šesti.

Dallasu závěr nevyšel

Trestné hody jsou naopak silnou zbraní klíčového hráče Dallasu Dirka Nowitzkého, německá hvězda si ale tentokrát vybrala v tom nejnevhodnějším okamžiku slabší chvilku. Tři sekundy před koncem neproměnil šestku, která mohla znamenat vyrovnání na 97:97. Byl to teprve třetí nezdar z 29 Nowitzkého pokusů v sérii. "Byla to šestka jako každá jiná. Nevím, co se stalo, dal jsem do toho asi moc síly," litoval Nowitzki, který byl jinak opět nejlepším střelcem týmu s 30 body.

Na druhé straně pak Wade rovněž proměnil jen jednu šestku, ale vzápětí vypíchl poslední zoufalý pokus soupeře o dlouhý pas a hala Miami vybuchla radostí. "Nám se v tom konci nedařilo vůbec nic ani na jednom konci hřiště. Snad jsme se příliš brzy uvolnili a začali oslavovat, těžko říct. Prostě jsme hráli jinak než do té doby a už to nešlo zastavit," dodal Nowitzki.

Finále se hraje na čtyři vítězství a oba další zápasy se uskuteční v Miami, ten nejbližší ve čtvrtek.

Finále NBA, třetí zápas:
Miami - Dallas 98:96 (29:21, 52:43, 68:77)
Nejvíce bodů: Wade 42, O'Neal 16, Walker a Williams po 12 - Nowitzki 30, Howard 21, Terry 16, Dampier 14.
Nejvíce doskoků: Wade 13, Haslem a O´Neal 11 - Dampier 9, Nowitzki 7, Howard a Griffin 5
Nejvíce asistencí: O´Neal 5, Williams 3 - Terry 5, Harris 4. 
Stav série: 1:2.

ČTK, Sport.cz

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: