Golden State - Cleveland 113:91Stav série 1:0Finále play off NBA začalo jasnou výhrou Golden State

Oakland

Basketbalisté Golden State v prvním utkání finále play off NBA porazili Cleveland jednoznačně 113:91. Nejlepším střelcem zápasu byl s 38 body domácí Kevin Durant.

Basketbalista Golden State Warriors Kevin Durant (35) během prvního finále play of NBA.

Oba týmy se utkaly ve finále i v předchozích dvou letech - předloni slavili titul Golden State Warriors, loni zvítězil Cleveland. Cavaliers si ve čtvrtečním zápase dokázali držet mírné vedení pouze na začátku první čtvrtiny, kterou nakonec prohráli 30:35. LeBron James během prvního poločasu nasbíral sedm ztrát, ale i tak hosté v polovině utkání ztráceli na soupeře pouze osm bodů.

Třetí čtvrtinu však domácí ovládli 33:20, čímž rozhodli o své třinácté výhře v letošním play off, v němž ještě neprohráli. Warriors k vítězství stačili dva dvouciferní střelci - Kevin Durant k 38 bodům připojil osm asistencí a osm doskoků, Stephen Curry zaznamenal 28 bodů, 10 asistencí a šest doskoků. Draymond Green přidal devět bodů a 11 doskoků. Pouze šest bodů zaznamenal Klay Thompson, který proměnil tři ze 16 střel z pole, ale výborně bránil.

Cavaliers nestačilo 28 bodů, 15 doskoků a osm asistencí LeBrona Jamese, který nastoupil už do osmé finálové série v kariéře. Potvrdilo se, že v úvodních zápasech finále se mu nedaří, protože v nich zvítězil pouze jednou z osmi pokusů. Kyrie Irving dal 24 bodů, ale přidal jen dvě asistence. Kevin Love nasbíral 15 bodů a 21 doskoků.

Hosté předvedli 20 ztrát, zatímco Warriors si připsali pouze čtyři, čímž vyrovnali finálový rekord NBA. Čtyři ztráty měly i San Antonio v roce 2013 a Detroit v roce 2005.

Druhý finálový zápas se hraje opět v Oaklandu v noci na pondělí.

Finále play off NBA - 1. zápas:
Golden State - Cleveland 113:91 (35:30, 60:52, 93:72)
Nejvíce bodů: Durant 38, Curry 28, Green 9 - James 28, Irving 24, Love 15. Fauly: 24:23. Trestné hody: 16/11 - 25/20. Trojky: 12:11. Doskoky: 50:59. Diváci: 19 596.