Rubriky:

Míčové sporty

Cleveland vyměnil hvězdu Irvinga do Bostonu za Thomase

23. srpna 2017 08:58 - New York

Basketbalista Kyrie Irving opustil po téměř šesti letech Cleveland, s kterým loni získal titul šampiona NBA a letos došel do finále. Cavaliers ho vyměnili do Bostonu za jiného hvězdného rozehrávače Isaiaha Thomase, Jae Crowdera, Anteho Žižiče a volbu v prvním kole draftu v příštím roce.

 

Ron Schwane, ČTK/AP

Irving po uplynulé sezoně požádal vedení Clevelandu o výměnu z týmu, jehož ústřední postavou je LeBron James, a nyní se dočkal. Olympijský vítěz z Ria de Janeiro a mistr světa z roku 2014, kterého Cavaliers draftovali jako jedničku v roce 2011, mění v NBA dres poprvé v kariéře.

"Vyměnit pětadvacetiletého hráče, který má za sebou takovou minulost a je takovou ofenzivní zbraní, je naprostá vzácnost. Máme za to, že to nejlepší má teprve před sebou," pochvaloval si Irvingův příchod prezident Celtics Danny Ainge.

Čtyřnásobný účastník Utkání hvězd NBA se do Clevelandu brzy vrátí, neboť oba týmy se spolu střetnou 17. října v zahajovacím duelu nového ročníku.

Osmadvacetiletý Thomas strávil v Bostonu dva a půl roku. Předtím nastupoval za Phoenix a Sacramento.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.