Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Česko - Bulharsko 1:3 Volejbalistky prohrály v baráži o mistrovství světa s Bulharskem

23. srpna 2017 16:40 - Rotterdam

České volejbalistky si v baráži o postup na mistrovství světa připsaly druhou prohru. Bulharsku podlehly 1:3 po setech 25:18, 24:26, 16:25 a 21:25. Po druhé porážce v rotterdamském turnaji jim zůstala už jen teoretická naděje na účast na šampionátu.

Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera přehrály soupeře pouze v úvodním setu. Po nezvládnuté koncovce dramatické druhé sady už české hráčky za Bulharskem herně zaostávaly.

Kouč Pommer po nevydařeném úterním duelu s Belgií sáhl v základní sestavě ke dvěma změnám. Na místě smečařky nastoupila poprvé po zranění Helena Havelková místo Andrey Kossányiové a na bloku dostala od začátku zápasu přednost Barbora Purchartová před Veronikou Struškovou.

Češky vstoupily do zápasu s větší agresivitou. Důraznější hrou soupeřky v prvním setu jednoznačně předčily a umožnily jim uhrát jen 18 bodů. Protivník se z útlumu ve druhém dějství probral, oba týmy se střídaly ve vedení, klíčovou koncovku druhého setu ale zvládly lépe Bulharky.

Výkon českých volejbalistek postupně uvadal, jejich hra ztrácela jistotu. Tým táhla pouze smečařka Havlíčková, která vybojovala 22 bodů. Bulharky se prosazovaly útočnějším pojetím a jistější obranou na síti. Pommer ještě zkoušel v závěru výkon svých svěřenkyň oživit střídáním, ale ani tento tah ke zvratu nevedl.

Ve třetím utkání v Rotterdamu se české reprezentantky střetnou ve čtvrtek od 19:30 s domácím Nizozemskem. Z šestičlenné baráže postoupí na šampionát, který se bude hrát příští rok v Japonsku, dva týmy.

Kvalifikace mistrovství světa volejbalistek - evropská baráž v Rotterdamu:
ČR - Bulharsko 1:3 (18, -24, -16, -21)
Rozhodčí: Burkiewicz (Pol.), Simičová (Srb.). Čas: 113 min. Diváci: 800.
Sestava a body ČR: Vincourová 3, Havelková 11, Nachmilnerová 6, Havlíčková 22, Mlejnková 8, Purchartová 7, libero Dostálová 1 - Kossányiová 4, Strušková 3, Kohoutová 1, Valková, Vaňková, P. Kojdová, Toufarová. Trenér: Pommer.
Nejvíce bodů Bulharska: Vasilevová 19, Rabadžijevová a Dimitrovová po 15.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.