Česko - Slovinsko 3:0Volejbalistky porazily v baráži o mistrovství světa Slovinsko

Rotterdam

České volejbalistky porazily v závěrečném utkání baráže o postup na mistrovství světa Slovinsko 3:0 po setech 25:17, 25:15 a 25:20. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera dosáhly v turnaji v Rotterdamu na druhou výhru a v šestičlenné skupině obsadily čtvrté místo.

Baráž suverénně vyhrálo bez ztráty setu domácí Nizozemsko, které v dnešním duelu dvou neporažených celků zdolalo Bulharsko hladce 3:0. Oba týmy postoupily na mistrovství světa, které se uskuteční příští rok na přelomu září a října v Japonsku.

Na rozdíl od předcházejících zápasů podaly české volejbalistky ve všech setech precizní výkon bez hluchých míst. Slovinky stačily držet krok vždy jen do poloviny sady. Pak se už prosadily důraznější Češky, které soupeřkám povolily pouze ve třetím setu dosáhnout dvacetibodové hranice. Poprvé v turnaji si český tým připsal tříbodovou výhru.

Trenér Pommer odehrál celé utkání se smečařkami Andreou Kossányiovou a Michaelou Mlejnkovou, univerzálkou Anetou Havlíčkovou, blokařkami Barborou Purchartovou a Veronikou Struškovou a nahrávačkou Kateřinou Valkovou. Pouze na místě libera se vystřídaly Veronika Dostálová s Nikolou Vaňkovou. Nejlepší hráčkou českého týmu byla s 16 body Havlíčková.

Za necelý měsíc od 22. září čeká české volejbalistky start na mistrovství Evropy v Ázerbájdžánu. Ve skupině v Gandže se střetnou se Srbskem, Belgií a Nizozemskem.