Rubriky:

Míčové sporty

Zahraniční posily zařídily vítězný start basketbalistek Nymburka

20. září 2017 20:46

Basketbalistky Nymburka potvrdily roli favorita a v prvním utkání nového ročníku ŽBL zvítězily na palubovce Karlových Varů 90:80. S výjimkou čtyř bodů se o změny skóre na straně hostujícího týmu staralo kvarteto zahraničních akvizic. O 52 bodů se podělily letní běloruská posila Aliaksandra Tarasovová (28) a nejlepší střelkyně minulého ročníku Krystal Vaughnová z USA (24), která přišla v létě ze Slavie.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na dvacet bodů se dostala i třetí nová tvář v nymburském týmu Kyara Liskensová z Belgie, bronzová medailistka z letošního mistrovství Evropy. Dalších 13 bodů přidala Ukrajinka Aleksandra Chomenčuková. Nejlepší střelkyni zápasu měly nicméně ve svém středu domácí. Pivotka Dana Kušlitová dala 34 bodů.

"Vary hrály skvěle a měli jsme docela štěstí, že jsme vyhráli. Nakonec jsme přeci jenom ukázali naši zkušenost. Ale to nadšení bylo na straně Karlových Varů. Budou podle mě černým koněm letošní ligy," řekl nymburský trenér Daniel Kurucz.

Zbylé zápasy úvodního kola se odehrají o víkendu.

Basketbalová liga žen - 1. kolo:
Karlovy Vary - Nymburk 80:90 (12:12, 34:40, 40:51)
Nejvíce bodů: Kušlitová 34, Malečková 16, Zuzáková 10 - Tarasavová 28, Vaughnová 24, Liskensová 20, Chomenčuková 13
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.