Basketbalistky porazily v přípravném utkání Belgii

8. srpna 2006 20:18 - BRNO

České basketbalistky porazily v brněnské hale Rosnička v prvním ze tří vzájemných přípravných utkání před mistrovstvím světa Belgii 70:58. O výsledku rozhodl už první poločas, v němž získaly domácí hráčky jedenáctibodový náskok.

 

ČTK

Houževnaté Belgičanky vynikaly velmi důraznou a tvrdou hrou v obraně, proti níž se zejména po změně stran české hráčky jen s obtížemi prosazovaly. Na výkonu českých basketbalistek byly místy patrná nesehranost, z níž pramenily chyby.

V podkošových soubojích ale český tým své soupeřky, které přijely bez největší hvězdy Wautersové, jasně přehrál. Nejvíce se prosazovaly při doskakování Večeřová a Kryštofová, střelecky se dařilo Machové a Pavlíčkové.

"Hráli jsme velmi špatně v obraně, naopak Belgičanky vynikaly v defenzivě tvrdostí. Nepřikládal bych ale tomu tak velkou důležitost, neboť jsme vyspělý tým, který by si měl s podobnou taktikou poradit. Právě ze špatné obrany vyplynulo, že se nám nedařilo," řekl po zápase trenér českých basketbalistek Jan Bobrovský.

Druhé utkání série je na programu ve středu v 17:40 opět v hale Rosnička a zápas odvysílá přímým přenosem ČT 4.

Výsledek:
Česká republika - Belgie 70:58 (22:17, 44:33, 60:58).
Nejvíce bodů: Machová 12, Pavlíčková 10, Večeřová a Kryštofová po 8 - Wambéová 12, DeMondtová a Van Malderenová po 9.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: