České basketbalistky porazily v Brně Belgii i do třetice

10. srpna 2006 19:16 - BRNO

České basketbalistky zvítězily i v závěrečném třetím přípravném zápase s Belgií 62:47. I když domácí tým v Brně porazil ve čtvrtek své soupeřky nejvyšším rozdílem, opět se nevyvaroval ve svém výkonu výkyvů.

 

čtk

Po takřka bezchybném nástupu do utkání vyhrály české hráčky zcela hladce první čtvrtinu 21:8. V dalším průběhu ale chybami umožnily soupeřkám srovnat krok a do poločasu zůstal třináctibodový rozdíl ve skóre. Po změně stran dokonce Belgičanky snížily ztrátu na pouhých šest bodů. V poslední čtvrtině český tým opět zabral a soupeřky předčil rychlostí i přesnější střelbou.

Vynikala hlavně Eva Vítečková, která ke 20 bodům přidala i šest doskoků.

"V prvním poločase jsme už hráli v obraně lépe, po změně stran se začaly opět objevovat staré chyby," posteskl si trenér Jan Bobrovský, který přiznal, že očekával ve všech třech utkáních lepší výkon. "Myslel jsem si, že budeme v této fázi přípravy měsíc před mistrovstvím světa výkonnostně dále. Možná jsme podcenili situaci po dobrých výsledcích v Číně. Nyní se začala projevovat únava z fyzické přípravy," uvedl Bobrovský.

Česká republika - Belgie 62:47 (21:8, 33:20, 44:38)
Nejvíce bodů: Vítečková 20, Klimešová 9, Večeřová 6, Kulichová 6 - Medveděvová 12, Wambéová 11. Fauly: 10:12. Trestné hody: 13/6 - 7/4. Trojky: 6:3. Diváci: 300.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: