Basketbalisté porazili v přípravě Finsko 86:75

Čeští basketbalisté porazili v dnešním přípravném utkání v Děčíně Finsko 86:75. Druhý vzájemný zápas obou soupeřů přinesl mnohem vyrovnanější basketbal než ve čtvrtek, o vítězství domácího týmu tentokrát rozhodla až závěrečná čtvrtina.

Ilustrační foto

Finové měli lepší nástup, ale osm bodů novice Šteffla v úvodní pětiminutovce srovnalo skóre. V druhé čtvrtině Seveřané ještě v 16. minutě vedli, ale zejména zásluhou Bartoně a Miloše skončil poločas osmibodovým náskokem české reprezentace.

Trenér Zdeněk Hummel postupně vystřídal všechny hráče. Houževnatí Finové si v závěru třetí čtvrtiny vybudovali pětibodové vedení, ale český tým v poslední části nepříznivý vývoj znovu otočil. Po koších Bartoně, Welsche a Jakuba Houšky v závěrečných třech minutách domácí odskočili soupeři až na konečných 11 bodů.

Příprava českých basketbalistů na kvalifikaci mistrovství Evropy 2007 potrvá v Děčíně i příští týden. Ve dnech 23. a 24. srpna sehrají reprezentanti v severočeském městě další dva přípravné zápasy s Estonskem.

ČR - Finsko 86:75 (22:23, 48:40, 62:67)
Nejvíce bodů: Bartoň 18, Welsch 16, Šteffel 12, Miloš 11 - Virtanen 27, Huff 12, Kotti a Möttölä po 9. Rozhodčí: Zachara, Vyklický, Vondráček. Trestné hody: 21/12 - 24/17. Fauly: 20:19. Trojky: 3:6. Pět chyb: 37. Sten (Fin.). Diváci: 400.