Rubriky:

Míčové sporty

Takový talent tu ještě v historii nebyl! Čtrnáctiletý Harimoto boří rekordy

17. listopadu 2017 10:59 - Tokio

Je to možná největší talent světového sportu vůbec. Jeho vrstevníkům teprve začíná puberta, on už poráží olympijské medailisty nebo vyhrává nejprestižnější turnaje. Japonský stolní tenis v něm má diamant, který se rodí možná jednou za sto let. Jediné, co možná japonskou hrdost trochu podlamuje je fakt, že rodiče Harimota pochází z Číny.

 

ČTK

Prvním velkým zápisem do historických tabulek bylo pro tehdy 13 let a 163 dní starého Japonce vítězství na mistrovství světa juniorů. O více než dva roky překonal dosavadního nejmladšího šampióna juniorského klání, shodou okolností krajana Matsudairu z roku 2006.

O dva měsíce později přišel ještě větší milník. Stále teprve třináctiletý japonský klučík se dostal do finále Indian open, jednoho z prestižních podniků světové série. V něm proti němu stanul nejlepší Evropan současnosti Dimitrij Ovčarov z Německa. Ukrajinský rodák a v současnosti třetí hráč světa nakonec ještě nepovolil mladíčkovi zisk prvního titulu.

Neméně úžasný mezník dosáhl Harimoto ještě před vstupem do klubu „čtrnáctiletých". Jun Mizutani je bronzový medailista z poslední olympiády, japonská pingpongová hvězda, která měla na světovém šampionátu bojovat o další medaili. Ba ne, skončila ve druhém kole, zastavit ji dokázalo zázračné dítě, paradoxně jeho krajan. V Düsseldorfu se nakonec dostal až do čtvrtfinále.

Tomokazu však nezastavuje a jeho poslední fenomenální počin se váže k České republice. V Olomouci proběhl na konci srpna turnaj Czech open, jeden z dalších podniků prestižní série. Druhý pokus, opět německý protivník, tentokrát legenda evropského stolního tenisu Timo Boll. Výsledek? Prvního nasazeného Bolla zdolal 4:2 na sety a ve věku 14 let a 61 dní se stal absolutně a daleko nejmladším vítězem takového typu turnaje. Jeho finálový soupeř, to kupříkladu zvládl až o šest let později.

Pokud mluvíme o největším talentu světového sportu vůbec, možná bychom neměli nikdy zapomenout vyslovit právě tohle jméno-Tomokazu Harimoto.

nov, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty