Fenerbahce Istanbul - Baskonia Vitoria 79:74

Veselý se devíti body podílel na výhře Fenerbahce. Diváky vystrašil děsivý pád

5. ledna 2018 21:01 - Istanbul
(Aktualizováno: 5. ledna 2018 22:59)

Basketbalisté Fenerbahce Istanbul i díky devíti bodům Jana Veselého porazili v prvním euroligovém utkání v novém roce Baskonii Vitoria 79:74. Český reprezentant také doskočil pět míčů a připsal si jednu asistenci, vůbec ale nezasáhl do závěrečné čtvrtiny.

sntv

Turecký tým po předchozích dvou porážkách vybojoval desáté vítězství v sezoně, španělského soupeře pohybujícího se na hraně postupu do play off porazil i v prvním vzájemném utkání na jeho hřišti (83:69). Nejlepším domácím střelcem byl s 16 body Marko Gudurič.

Utkání muselo být na několik minut přerušeno kvůli zranění Jamese Nunnallyho. Američan v dresu domácího celku se po hrozivém pádu na záda nehýbal, ale podle zpráv z Turecka by neměl utrpět žádné vážnější následky.

Evropská liga basketbalistů - 16. kolo:
Fenerbahce Istanbul - Baskonia Vitoria 79:74 (za domácí Veselý 9 bodů, 5 doskoků, 1 asistence)
Crvena zvezda Bělehrad - Žalgiris Kaunas 77:65
Bamberg - Chimki Moskva 70:74
Olympiakos Pireus - Milán 87:80
Real Madrid - Maccabi Tel Aviv 93:81
1. CSKA Moskva 16 12 4 1408:1263 28
2. Olympiakos Pireus 16 12 4 1223:1164 28
3. Panathinaikos Atény 16 11 5 1255:1211 27
4. Fenerbahce Istanbul 16 10 6 1282:1185 26