Basketbalisté Nymburka se v LM dotáhli na vedoucí Besiktas

Basketbalisté Nymburku v 10. kole Ligy mistrů porazili 106:98 Bonn a připsali si v soutěži páté vítězství za sebou. V čele neúplné tabulky skupiny D mají stejně bodů jako vedoucí Nanterre a dosavadní lídr Besiktas Istanbul, který dnes nečekaně prohrál 96:99 na palubovce Zieloné Góry.

Zleva Eugene Lawrence z Nymburka a Konstantin Klein z Bonnu.

Nymburk měl od začátku zápas s německým soupeřem pod kontrolou a ani jednou neprohrával. Na konci prvního poločasu odskočil soupeři na rozdíl deseti bodů a náskok si udržoval až do konce. V závěrečné čtvrtině se domácím dokonce podařilo navýšit vedení na 18 bodů, ale v závěru dovolili Bonnu skóre zkorigovat.

"Byl to náš první zápas v Lize mistrů po vánoční pauze a to nikdy nevíte, co čekat. Je to, jako když otvíráte bonboniéru," řekl na tiskové konferenci trenér Nymburku Oren Amiel. "Jeden moudrý trenér mi kdysi řekl, že když hráči trefují koš, tak z vás udělají dobrého kouče, a dneska koš trefovali. Navíc jsme v útoku hráli chytře, kombinovali a více méně jsme zápas kontrolovali," dodal.

Na vítězství se 24 body podílel Dardan Berisha, dalších 18 přidal Petr Benda. Výhra mohla Východočechům zajistit i nejhůře šesté místo v tabulce a s ním spojenou účast v Evropském poháru FIBA, ale dosud poslední Zielona Gora se udržela ve hře.

Nymburk má na třetí příčce 17 bodů stejně jako Besiktas a Nanterre, které na rozdíl od tureckého celku potvrdilo roli favorita a Aris Soluň porazilo 91:63. Od řeckého klubu dělí vedoucí trojici tři body, zbývající celky ve skupině mají o další bod méně.