USK - Kursk 56:88Basketbalistky USK s obhájcem titulu v Evropské lize vysoko prohrály

Basketbalistky USK Praha v Evropské lize prohrály 56:88 s favorizovaným Kurskem a v tabulce skupiny A se propadly ze druhého místa na čtvrté. České mistryně zaznamenaly druhou domácí porážku v soutěži, ruský obhájce titulu naopak neprohrál ani v jedenáctém kole.

Zleva Helena Ciaková z Kurska a Kateřina Elhotová z USK.

Hráčky USK nezachytily začátek a po první čtvrtině prohrávaly 9:27. Krok se soupeřem dokázaly Pražanky držet jen ve druhém dějství, které skončilo nerozhodně 18:18. Ve druhém poločase byl zápas opět v režii ruského favorita, který navýšil svůj náskok až na 32 bodů.

Na vítězství Kursku se 15 body podílela Angel McCoughtryová, Nnemkadi Ogwumike s Mariou Vadejevovou přidaly shodně po 14 bodech a bývalá hráčka USK Sonja Petrovičová zaznamenala bodů deset. Za domácí nastřílela 16 bodů Amanda Zahuiová, jedenáct přidala Dewanna Bonnerová.

Pražanky v tabulce předstihly Šoproň a Bourges, které má stejně jako český tým 17 bodů. Poslední příčku znamenající účast v play off bude USK hájit příští týden na palubovce pátého Villeneuve, od kterého ho dělí dva body.