Most - Larvik 21:21Mostecké házenkářky remizovaly v Poháru EHF s Larvikem

Most

Mostecké házenkářky získaly ve skupině D Poháru EHF první bod. Po úvodní těsné porážce ve Švédsku dokázaly české mistryně v domácí premiéře remizovat s věhlasným norským Larvikem 21:21.

Zleva Michaela Borovská z Mostu a June Andenaesová z Larviku.

Po vyrovnaných deseti minutách převzaly taktovku hráčky Larviku a pětibrankovou šňůrou odskočily na 8:4. Těžkou chvilku ale domácí tým přečkal a před poločasem se na soupeře, který v roce 2011 triumfoval v Lize mistryň a pak hrál ještě dvakrát ve finále, znovu dotáhl.

Most dokonce v bouřlivém prostředí sahal po vítězství, dvě minuty před koncem vedly domácí házenkářky 21:19. Pak ale norská reprezentantka Mörková proměnila sedmimetrový hod a následně zakončila vydařenou kombinaci Larviku. Poslední domácí útok naopak zastavila brankářka Rundbratenová.