USK Praha - Šoproň 61:77Basketbalistky USK si po prohře se Šoproní zahrávají s postupem

Basketbalistky ZVVZ USK Praha nezvládly poslední domácí zápas základní skupiny Evropské ligy a prohrály se Šoproní 61:77. Nevyužily tak šanci zajistit si postup do play off. K němu nyní musejí vyhrát závěrečné utkání s Castors Braine, případně doufat, že Galatasaray Istanbul nevyhraje v Lille. Zároveň přišly o šanci na druhé místo ve skupině, které si pojistila právě Šoproň.

Zleva Marija Režanová z USK, Zsofia Fegyvernekyová ze Šoproně a Kateřina Elhotová z USK.

Pro Pražanky šlo o hodně důležitý duel, zatímco Šoproň už měla postup jistý. Nervozita tak byla na domácí straně, navíc rychle si připsala dva fauly nejlepší střelkyně týmu Amanda Zahuiová a Alena Hanušová, která ji nahradila, se vůbec nechytla. Šly přes ni snadné koše, které naopak dostaly do rytmu hostující tým.

Navíc české mistryně měly problém s tvrdou a dotěrnou hrou soupeřek a nechaly se rozhodit. Výsledkem byla šňůra 14:2, která Maďarkám přinesla ve druhé čtvrtině dvouciferné vedení, které si Šoproň udržovala po zbytek zápasu.

Přísnější měřítko snesla jen Marta Xargayová, autorka 21 bodů, jinak se český výběr vyloženě trápil na útočné polovině. Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny nedaly hráčky USK přes pět minut ani bod, což soupeři pomohlo náskok navýšit až na 20 bodů a duel definitivně rozhodnout. USK už nepomohlo ani závěrečné vzepětí, k němuž přispěla Hanušová.

Šoproň tak oplatila USK prohru z domácího prostředí a pojištěním druhého místa ve skupině korunovala nečekaně vydařenou sezónu.