Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři si v play off zahrají o světový šampionát s Ruskem

27. ledna 2018 19:09 - Záhřeb

Čeští házenkáři se v play off kvalifikace o postup na mistrovství světa v roce 2019 utkají s Ruskem. Rozhodl o tom dnešní los v dějišti nedělního finále evropského šampionátu Záhřebu. První zápasy baráže jsou na programu 8. až 10. června, odvety 12. až 14. června. Češi začnou doma.

 

Antonio Bronic, Reuters

Na rozdíl od minulé světové kvalifikace nemusel český tým nejprve zvládnout úvodní fázi v podobě skupiny a tentokrát rovnou začne až v play off. Reprezentanti vzhledem k výsledkům na vrcholícím mistrovství Evropy vstupovali do losu jako nasazení v prvním koši a bylo jasné, že se vyhnou největším gigantům.

S Ruskem se český celek naposledy utkal před třemi lety na světovém šampionátu v Kataru v Prezidentském poháru pro týmy, které nepostoupily ze skupiny. Reprezentanti tehdy zvítězili 32:30. Ruská mužská házená zažívá v posledních letech ústup ze slávy a národní tým "sborné" letos nestartoval na mistrovství Evropy.

Čeští reprezentanti se pokusí navázat na šesté místo, které vybojovali na vrcholícím Euru v Chorvatsku. Svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše tím vyrovnali historické maximum na ME z roku 1996.

Světový šampionát budou prvně v historii hostit dvě země - Dánsko a Německo. Jistotu účasti na turnaji mají obhájce titulu Francie, obě hostitelské země a získá ji vítěz finále mistrovství Evropy mezi Španělskem a Švédskem.

Los play off:
ČR - Rusko,
Srbsko - Portugalsko,
Litva - Island,
Slovensko - Maďarsko,
Bělorusko - Rakousko,
Makedonie - Rumunsko,
Nizozemsko - Španělsko/Švédsko,
Norsko - Bosna a Hercegovina/Švýcarsko,
Chorvatsko - Černá Hora.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty