Veselý táhl Fenerbahce za vítězným vstupem do čtvrtfinále

Basketbalisté Fenerbahce Istanbul vstoupili úspěšně do čtvrtfinále Evropské ligy a porazili doma Vitorii 82:73. Výraznou měrou k tomu přispěl český pivot Jan Veselý, který nasbíral 13 bodů, osm doskoků a dvě asistence a byl druhým nejlepším hráčem tureckého týmu.

Český basketbalista Jan Veselý smečuje.

Obhájce titulu od začátku dával najevo, že hodlá počtvrté za sebou postoupit do Final Four. Už v první čtvrtině získal náskok deseti bodů a ve druhé desetiminutovce sehrál důležitou roli Veselý, který po návratu na hřiště dal dva koše za sebou a přispěl k navýšení náskoku až na 17 bodů.

Španělský celek sice v poslední čtvrtině snížil na sedm bodů, ale nápor odvrátil Veselý přesnými trestnými hody a Fenerbahce už si důležitou první výhru v sérii hrané na tři vítězství pohlídalo.

Více bodů než Veselý dali v utkání jen Brad Wanamaker v dresu Fenerbahce a za soupeře Gruzínec Tornike Šengelija, oba zaznamenali 16 bodů.

Čtvrtfinále play off Evropské ligy basketbalistů - 1. zápasy:
Fenerbahce Istanbul - Baskonia Vitoria 82:73 (za domácí Veselý 13 bodů, 8 doskoků, 2 asistence),
Olympiakos Pireus - Žalgiris Kaunas 78:87 po prodl.