Rubriky:

Míčové sporty

James a Harden byli jednohlasně zvolení do ideální pětky NBA

24. května 2018 21:52 - New York

LeBron James z Clevelandu a James Harden z Houstonu dostali maximální možný počet sto hlasů při hlasování o složení nejlepší sestavy sezóny zámořské basketbalové ligy NBA. Novináři spolu s nimi zvolili i Anthonyho Davise z New Orleans (96 hlasů), portlandského rozehrávače Damiana Lillarda (71) a Kevina Duranta z Golden State (63).

 

Charles Krupa, ČTK/AP

James byl do ideální pětky zvolen už pojedenácté v kariéře, čímž vyrovnal rekord Kobeho Bryanta a Karla Malonea. Hvězda Clevelandu se uchází i o cenu pro nejužitečnějšího hráče soutěže spolu s Hardenem a Davisem. Vítěz bude oznámen 25. června.

Do druhé pětky novináři zvolili Janise Adetokunba z Milwaukee, Russella Westbrooka z Oklahomy, pivota Philadelphie Joela Embiida, LaMarcuse Aldridge ze San Antonia a DeMara DeRozana z Toronta.

Místa ve třetí pětce připadla Stephenu Currymu z Golden State, Victorovi Oladipovi z Indiany, dvojici z Minnesoty Karlu-Anthonymu Townsovi a Jimmymu Butlerovi a Paulu Georgeovi z Oklahomy.

ČTK

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.