Rubriky:

Florbal

Fin chce s Čechy změnit historii! A tak je vyveze na Kanáry

13. listopadu 2018 17:30 - Praha

Předloni dovedl finskou reprezentaci ke světovému titulu. Teď kouče Petriho Kettunena čeká neméně náročný úkol. „Chci změnit historii,“ neskrývá. Český florbalový tým totiž na předchozích dvou domácích světových šampionátech v letech 1998 a 2008 na medaili nedosáhl. Základ k vysněnému úspěchu v O2 areně má položit netradičně soustředění na Tenerife.

 

Michaela Říhová, ČTK

Na Kanárské ostrovy jste jezdil už s finskou reprezentací, proč se vám osvědčily?

Je konec listopadu, stmívá se ve čtyři odpoledne. My chceme naladit psychiku a k tomu je třeba trocha sluníčka. Je půlka sezony, hráči měli náročné tréninky v létě i na podzim, jsou připraveni dobře, teď už není třeba trénovat florbal dvakrát denně.

Takže florbal vůbec hrát nebudete?

Klasický florbal ne, máme v plánu jiné fyzické aktivity. Dopoledne společnou přípravu, pak taktické porady, odpoledne volno. Budeme tam v olympijském tréninkovém centru, kde je tělocvična, běžecká dráha, hřiště na fotbal i tenis… Prostě, abychom dostali florbal z hlavy a nabili baterky, ale samozřejmě proběhne i taktická příprava na soupeře ve skupině.

Věnovali jste psychické přípravě před domácím šampionátem speciální péči?

Ano, pracovali jsme na ni od začátku. I to je jeden z úkolů soustředění na Tenerife, abychom vytvořili co nejsemknutější jednotku. Během šampionátu už budeme žít ve své bublině, do haly jezdit jen na tréninky a zápasy.

V čem se český tým za rok a půl pod vaším vedením nejvíc posunul?

Když se podíváme na statistiky, zmenšil se odstup za Švédskem, Finskem a Švýcarskem. Jsme teď na úrovni, že když se vše sejde, můžeme porazit každého. Nejvíc jsme zapracovali na obraně, teď potřebujeme ještě doladit přesilovky a hru před oběma brankovišti.

Kapitánem týmu bude hvězda švédské superligy Matěj Jendrišák. Jasná volba?

Určitě. On je lídr, jakého potřebujeme. Už byl kapitánem na Světových hrách, má zkušenosti, kapitánem je i ve Švédsku, takže ví, jak ten tlak zvládnout.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..