Rubriky:

Florbal

Živě

Z hokeje byl otrávený, florbal ho chytl. A tak zdědil přezdívku i reprezentační dres

7. prosince 2018 09:56 - Praha

V oficiálním programu prvního světového šampionátu v Česku v roce 1998 doplňovaly jméno hráče Luďka Beneše informace, že má přezdívku Beny a doma sedmiměsíčního syna Marka. O dvacet let později se o florbalové medaile hraje opět v Česku a z Marka Beneše je stabilní člen reprezentace. Přezdívku po tatínkovi podědil.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Když ve videoklipu před letošním šampionátem oznamovali jména nominovaných reprezentantů jejich nejbližší, zahlásil otec současného reprezentanta „Beneš. Marek Beneš.“

Představovačka v bondovském duchu útočníka Tatranu Střešovice nepřekvapila. „Hlásil mi předem, že to tak udělá, a připadalo mu to hrozně vtipný, já mu říkal, že to není nutný,“ usmívá se pokračovatel rodinné tradice.

https://www.facebook.com/tomas.kafka.fanpage/posts/2173887495955353:0

Otce jako florbalistu si přitom pamatuje spíše až z veteránů, sám ostatně začínal s hokejem. „Ale do toho táta začal trénovat na Chodově, tak jsem rok dělal oba sporty a pak se rozhodl pro florbal,“ vypráví. „Po té nasycenosti a otrávenosti hokejem ho florbal začal strašně bavit. Hrozně hezky se s ním pracovalo,“ pochvaluje si Luděk Beneš.

Oba se potkávali v rolích kouč–svěřenec dlouho, než po minulé sezoně Luděk Beneš odešel z Tatranu a ohlásil konec trenérské kariéry. „A musím říct, že florbal si posledních pár měsíců užívám jako otec v hledišti, ne jako trenér na střídačce,“ uznal.

Sestřih utkání Česko - Švýcarsko

Český florbal

Florbal je nadále tématem rodinných debat, ale třeba rad, jak se vyrovnat s domácím prostředím na mistrovství světa, se talentovaný forvard nedočkal. Vždyť tehdy vyvrcholení šampionátu v pražském Edenu sledovali převážně nadšenci, desetitisícové návštěvy v O2 areně byly hudbou daleké budoucnosti.

„Já jsem velký fanda Slavie, když tu hráli hokej, měl jsem tři roky permanentku do kotle. A hrát tady teď florbal je super pocit,“ rozplývá se hráč, jenž už si vyzkoušel krátké angažmá v elitním švédském týmu Pixbo. „Studuju v Praze práva, takže mám před sebou na pár dalších let hlavně školu. Ale samozřejmě, švédská liga je sen každého florbalisty,“ neskrývá.

Michal Osoba, Sport.cz

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..