Mladá Boleslav ztratila bod v Ostravě a zůstává druhá

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 23. kole superligy na hřišti FBC Ostrava 5:4 až v prodloužení a zůstali v tabulce druzí. Na vedoucí pražskou Spartu ztrácejí úřadující mistři bod. Třetí Vítkovice vyhrály doma nad FbŠ Bohemians 7:4 a čtvrtý Chodov zdolal Pardubice 6:5 v prodloužení.

Ilustrační snímek.

Mladá Boleslav se v Ostravě dostala v čase 59:19 do vedení 4:3, ale 11 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Matyáš Šindler. Po 56 sekundách nastavení rozhodl ve prospěch favorita Milan Tomašík, který si v zápase připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci.

"Ostrava celý zápas dobře bránila. Nám se dnes nedařilo dostávat do útočného pásma. V zápase jsme udělali velké množství technických chyb, které soupeř dokázal především z brejku potrestat. Ztráta jednoho bodu nás mrzí, malou útěchou pro nás může být další zvládnuté prodloužení," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera webu Českého florbalu.

Na výhře Vítkovic, které zaostávají za Mladou Boleslaví o dva body, se podílel čtyřmi body za gól a tři přihrávky Lukáš Hájek. "Při hře pět na pět jsme měli hru pod kontrolou. Cítil jsem, že jsme měli delší pauzu a chyběla nám trošku lehkost," uvedl kouč Vítkovic Pavel Brus.

O vítězství Chodova rozhodl v čase 61:57 druhou brankou v utkání Tom Ondrušek a se 43 góly se dělí o vedení v tabulce střelců s Janem Natovem z Mladé Boleslavi.

Tipsport superliga florbalistů - 23. kolo:
FBC Ostrava - Mladá Boleslav 4:5 v prodl. (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)
Branky: 14. Sládek, 30. Daniš, 43. Hrabal, 60. Šindler - 23. a 60. Řehoř, 42. a 61. Tomašík, 40. Natov.
1. SC Vítkovice - FbŠ Bohemians 7:4 (3:1, 2:2, 2:1)
Branky: 26. a 60. Bräuer, 12. Firda, 14. M. Černý, 15. L. Hájek, 39. Řezanina, 47. Hubálek - 34. a 52. Kieler, 11. T. Kindl, 31. M. Krebner.
Chodov - Sokol Pardubice 6:5 v prodl. (0:1, 3:1, 2:3 - 1:0)
Branky: 40. a 62. Ondrušek, 35. Matejčík, 47. Maxa, 39. Pražan, 56. M. Krbec - 6. a 44. P. Černý, 38. Šmíd, 42. Žáček, 55. Kourek.
FBC Česká Lípa - Otrokovice 4:5 v prodl. (2:0, 1:3, 1:1 - 0:1)
Branky: 9. Štěrba, 20. J. Vlček, 22. Krajcigr, 44. M. Tichý - 27. a 61. Gál, 31. Kittel, 39. Pešat, 43. Vykopal.