Česko - Švédsko 5:6 SNFlorbalistky na závěr v Praze podlehly Švédsku po nájezdech

České florbalistky podlehly v neděli v závěrečném utkání na domácím turnaji Euro Floorball Tour Švédsku 5:6 po samostatných nájezdech a skončily třetí. Nerozhodný stav po 60 minutách s vítězkami posledních šesti světových šampionátů dokázaly udržet v předchozích 32 vzájemných zápasech pouze jednou, jinak všechny ostatní duely prohrály. Turnaj byl generálkou na mistrovství světa v Neuchatelu, které se hraje od 7. do 15. prosince.

Český tým se v úvodu ubránil při trestu Denisy Kotzurové a v sedmé minutě se ujal vedení, když po přihrávce Denisy Ratajové otevřela skóre kapitánka Eliška Krupnová. Švédky otočily stav díky gólům Alice Granstedtové a Amandy Delgadové Johanssonové, která využila přesilovou hru při vyloučení Venduly Beránkové.

Ve 27. minutě sice zvýšila na 3:1 Emelie Wibronová, ale po polovině utkání sledovalo 401 diváků v hale na Podvinném mlýně bleskový obrat týmu trenéra Saschy Rhynera. Nejdříve skórovala dvakrát během 140 sekund Tereza Urbánková a za dalších 28 sekund se prosadila Martina Řepková. V 37. minutě vyrovnala Klara Molinová.

V čase 48:11 vrátila českému týmu vedení Ratajová, ale za 89 sekund se trefila Johanna Hultgrenová. V nájezdech rozhodla až v šesté sérii Wibronová.

Češky získaly bod se Švédkami dosud jen 31. října 2008, kdy rovněž v Praze v duelu Euro Floorball Tour uhrály remízu 3:3.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Praze
Česko - Švédsko 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Krupnová (Ratajová), 31. Urbánková (Krupnová), 33. Urbánková (Ratajová), 34. Řepková (Tožičková), 49. Ratajová (Urbánková) - 16. Granstedtová (Johanssonová), 20. Johanssonová (Tschöpová), 27. Wibronová, 37. Molinová, 50. Hultgrenová (Tschöpová), rozhodující sam. nájezd Wibronová. Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 401.
Švýcarsko - Finsko 6:10 (2:5, 1:3, 3:2)