Vedoucí Vítkovice podlehly na hřišti Bohemians

Florbalisté vedoucích Vítkovic podlehli v 17. kole superligy v Praze Bohemians 6:7 v prodloužení a v patnáctém utkání sezony si připsali druhou porážku. Jejich náskok před druhými Střešovicemi se snížil na osm bodů. Tatran, který má oproti lídrovi ještě dva zápasy k dobru, vyhrál doma nad Hattrickem Brno 6:4.

Zleva brankář Vítkovic Lukáš Souček a Jakub Šárka z Bohemians.

Vítkovice sice dokázaly mezi 49. a 53. minutou otočit nepříznivý stav s Bohemians z 1:4 na 5:4, ale nakonec neuspěly. V čase 60:31 rozhodl Filip Forman, autor dvou branek a stejného počtu asistencí.

Stejnou bilanci měl na straně poražených nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec soutěže Adam Delong, který si polepšil na 40 bodů a 26 gólů z 15 utkání.

Tatran sice proti Hattricku ztratil vedení 4:1, ale v čase 56:21 mu vrátil náskok 5:4 svým druhým gólem v utkání Petr Brautferger a tři vteřiny před koncem pečetil výsledek také svou druhou trefou Jakub Kolísko.

Třetí Mladá Boleslav zdolala doma Black Angels 6:5 a se zápasem k dobru oproti Střešovicím stále ztrácí tři body. Dvakrát se střelecky prosadil za nejlepší tým minulé sezony nedohrané kvůli pandemii koronaviru Jakub Bína.

První zápas od 6. prosince sehrál Chodov, který si duely o víkendu 12. a 13. prosince na hřišti Střešovic i doma s Otrokovicemi odložil vzhledem k úmrtí brankáře Michala Rebra. S památkou zesnulého hráče na dresech dnes nastoupil v derby na Spartě. Pod vítězství Chodova 8:6 se shodně třemi body za dva góly a jednu asistenci podepsali Tom Ondrušek a Jiří Bauer, dvakrát skóroval také Michal Podhráský. Spartě nepomohly ani dva góly a dvě přihrávky Mikuláše Krbce.

Sokol Královské Vinohrady podlehl doma České Lípě 3:4 v prodloužení, přestože se v čase 59:37 díky druhé brance Michala Strachoty v utkání ujal vedení 3:2. Vteřinu před koncem třetí třetiny ale vyrovnal Daniel Štěrba a po 26 sekundách nastavení otočil výsledek Josef Pluhař.

Dnešní duel Pardubic s Libercem i nedělní zápas Sokolů na hřišti FBC Ostrava byly odloženy kvůli koronavirové nákaze v týmu Východočechů. Testování na nemoc covid-19 odhalilo tři pozitivní hráče Pardubic.

Superliga florbalistů - 17. kolo:
FBŠ Bohemians - 1. SC Vítkovice 7:6 v prodl. (2:0, 2:1, 2:5 - 1:0)
Branky: 2. a 10. Buršík, 57. a 61. F. Forman, 29. Malič, 31. Zezulka, 54. Kawulok - 26. a 59. Hájek, 49. a 51. Delong, 52. R. Gattnar, 54. Besta.
Tatran Střešovice - Hattrick Brno 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)
Branky: 33. a 57. Brautferger, 35. a 60. Jakub Kolísko, 7. Vítovec, 8. Němeček - 23. a 42. Martin Nagy, 39. Vlach, 50. Hemerka.
Mladá Boleslav - Black Angels 6:5 (2:1, 3:2, 1:2)
Branky: 10. a 12. J. Bína, 31. Zoufalý, 34. Gruber, 37. Curney, 46. D. Šebek - 4. M. Boček, 28. R. Hanák, 38. Burian, 44. Jan Kopecký, 56. V. Novotný.
Sparta Praha - Chodov 6:8 (2:1, 1:3, 3:4)
Branky: 59. a 60. M. Krbec, 11. M. Zeman, 14. D. Beneš, 36. Křenek, 46. Kolstrunk - 10. a 21. Ondrušek, 32. a 54. J. Bauer, 46. a 50. M. Podhráský, 37. Majer, 43. Vošta.
Sokol Královské Vinohrady - FBC Česká Lípa 3:4 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 18. a 60. Strachota, 17. M. Bína - 27. Jireček, 30. Hřebřina, 60. Štěrba, 61. Pluhař.
Duel Sokoli Pardubice - FBC Liberec byl odložen kvůli koronavirové nákaze v domácím týmu.