Florbalisté Střešovic nastříleli poslednímu týmu deset gólů

Florbalisté Tatranu Střešovice vyhráli v dohrávaném 16. kole superligy na hřišti posledních Otrokovic 10:4 a na třetím místě se vzdálili na rozdíl tří bodů čtvrtým Bohemians. Ti ale mají zápas k dobru. Šesti body za dvě branky a čtyři asistence řídil kanonádu Pražanů Matěj Havlas.

Radost florbalistů Střešovic (ilustrační foto).

Dvě branky a dvě přihrávky si připsal Filip Langers a hattrick vstřelil Petr Brautferger. Tatran uspěl poprvé po sérii tří porážek, když podlehl postupně na hřištích Chodova (6:8), Sparty (6:9) a Vítkovic (3:8).

"Je to vzpruha a uklidnění, že se po třech zápasech zase dostáváme na vítěznou vlnu. Doufám, že vydrží co nejdéle. Většinu utkání jsme dominovali, prolomili jsme naší největší potíž, kterou je produktivita. Tu jsme trošku zlomili a nastříleli deset gólů," řekl Havlas, osmnáctiletý juniorský mistr světa z Halifaxu z roku 2019, který prožil svůj bodově nejlepší zápas v superlize.

Dokonalý obrat předvedl jedenáctý Hattrick Brno na hřišti Liberce, kde po dvou třetinách prohrával 0:4, ale zvítězil 5:4. Liberec klesl z deváté na desáté místo. Hattrickem se na tom podílel Tomáš Brom, v 56. minutě rozhodl Luděk Ondráček. Trefil se v oslabení stejně jako předtím v čase 51:45 Brom, který vyrovnal na 4:4.

"Bylo velmi důležité, že jsme nedostali gól. Dopředu jsme si nakreslili, jak budou přesilovku hrát. To, že jsme tam dokázali dát góly, byl takový bonus a odměna za neproměněné šance v první a možná i druhé třetině," prohlásil Brom.

Ze sedmého na šesté místo se posunul FBC Ostrava díky vítězství nad předposledním Sokolem Královské Vinohrady 5:2. Dvakrát za vítěze skóroval polský útočník Wojciech Malajka, gól a dvě asistence si připsal Michal Sládek. Obě branky Pražanů dal Michal Strachota.

České Lípa zdolala Black Angels 10:9 po samostatných nájezdech, které rozhodl Jakub Jirsa. Za vítěze si připsal hattrick Radek Krajcigr, který ještě v prodloužení neproměnil trestné střílení. Má na kontě v 19 zápasech 30 branek a 47 bodů. Je druhý mezi střelci i v produktivitě za Adamem Delongem z Vítkovic, který dal 33 gólů a nasbíral 48 bodů. Dvě trefy a dvě přihrávky Jakuba Renčína stačily Black Angels jen na bod.

Kvůli koronavirové nákaze v týmu si musely odložit víkendové zápasy vedoucí Vítkovice a také Pardubice. Ostravané měli dnes hostit Chodov a v neděli se představit v Praze proti Black Angels. Sokoli odložili dnešní duel doma se Spartou a nedělní zápas na hřišti Střešovic.

Livesport superliga florbalistů - dohrávané 15. kolo:
FBC Ostrava - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 49. a 60. Malajka, 20. Sládek, 26. Herblich, 55. Soukup - 19. a 24. Strachota.
FBC Liberec - Hattrick Brno 4:5 (3:0, 1:0, 0:5)
Branky: 11. Baudisch, 15. Bitman, 18. Jakub Kopecký, 23. Valeš - 42., 45. a 52. Brom, 48. Juhaňák, 56. Ondráček.
Panthers Otrokovice - Tatran Střešovice 4:10 (2:4, 2:3, 0:3)
Branky: 5. Petřík, 16. Zapletal, 26. Szweda, 33. Hrabal - 17., 25. a 43. Brautferger, 6. a 31. Langer, 54. a 56. Havlas, 3. Sládeček, 6. Meliš, 38. Piskáček.
FBC Česká Lípa - Black Angels 10:9 po sam. nájezdech (2:6, 3:2, 4:1 - 0:0)
Branky: 32., 46. a 56. Krajcigr, 26. a 37. Kopič, 50. a 57. Štěrba, 10. Ekl, 14. Nicklas, rozhodující sam. nájezd Jirsa - 1. a 20. T. Hanák, 5. a 16. Renčín, 13. a 48. V. Novotný, 6. R. Hanák, 22. Hněvkovský, 39. Pícha.