Florbalisté Vítkovic porazili FBC Ostrava a jsou výhru od semifinále

Florbalisté Vítkovic vyhráli ve třetím čtvrtfinále play off superligy v městském derby na hřišti FBC Ostrava 11:3 a za stavu 3:0 na zápasy jsou krůček od postupu mezi nejlepší čtyři. Dovršit jej obhájci titulu z roku 2019 mohou v sobotu, kdy se hraje od 17:00 opět v ČPP Aréně.

Ilustrační foto.

Hattrickem se podílel na dnešním vítězství nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč základní části Adam Delong. Čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí si připsal Marek Bräuer.

Do utkání lépe vstoupili domácí a po 36 sekundách je dostal do vedení polský útočník Wojciech Malajka. Favorit vyrovnal v závěru první třetiny díky Tomáši Sladkému a mezi 33. a 38. minutou získal díky dvěma trefám Delonga a jedné Jana Šebesty vedení 4:1.

V čase 40:25 se trefil také Jiří Besta a během dalších 48 sekund zvýšili náskok Lukáš Hájek, Bräuer a ve 45. minutě upravil Šimon Kuczera už na 8:1.Domácí sice dvakrát zkorigovali stav, ale nakonec se jejich ztráta vyšplhala na osm gólů.

Livesport superliga florbalistů - čtvrtfinále play off; 3. zápas:
FBC Ostrava - 1. SC Vítkovice 3:11 (1:1, 0:3, 2:7)
Branky: 1. Malajka, 50. Lipový, 57. Šubert - 33., 38. a 54. Delong, 42. a 59. z tr. střílení Bräuer, 19. Sladký, 34. Jan Šebesta, 41. Besta, 41. Hájek, 45. Kuczera, 60. Hubálek. Stav série: 0:3.