Česko - Finsko 4:6Čeští florbaloví junioři na úvod MS v Brně prohráli

Brno

Čeští florbaloví junioři na úvod domácího mistrovství světa v Brně podlehli Finsku 4:6. Obhájci zlata ze šampionátu v kanadském Halifaxu z roku 2019 sice čtyřikrát vedli, ale Seveřané výsledek otočili třemi góly mezi 54. a 57. minutou. Další zápas čeká svěřence trenéra Jaroslava Berky ve čtvrtek od 18:30 proti Slovensku.

Český tým se v Městské hale Vodova před 1272 diváky ujal vedení v 7. minutě díky Adamu Hemerkovi, ale v čase 16:48 vyrovnal v přesilové hře při vyloučení Matěje Čermáka Waltteri Vesterinen. Domácím vrátil náskok 21 sekund před koncem úvodní části Petr Majer.

Ve 27. minutě smazal ztrátu Finů Jere Koistinen. Za 146 sekund vrátil českému výběru vedení Šimon Stránský a na vyrovnání Olivera Sillanpääho odpověděl trefou 15 sekund před koncem druhé části Matěj Pěnička.

V čase 53:45 ale zahájil obrat Jusso Ahola a výhru Finska zařídil dvěma góly Matti Minkkinen. Češi v power play bez brankáře, ke které překvapivě sahali už i během zápasu za příznivého stavu, zdramatizovat závěr nedokázali.

Mistrovství světa juniorů ve florbalu v Brně:
Skupina A:
ČR - Finsko 4:6 (2:1, 2:2, 0:3)
Branky: 7. Hemerka, 20. Majer, 29. Stránský, 40. Pěnička - 56. a 57. Minkkinen, 17. Vesterinen, 27. Koistinen, 39. Sillanpää, 54. Ahola.
Slovensko - Lotyšsko 10:14 (3:4, 6:3, 1:7)