ČR - Velká Británie 27:0 Florbalisté porazili Velkou Británii rekordním výsledkem

29. ledna 2014 17:42 - Nijmegen

Čeští florbalisté deklasovali v kvalifikaci na prosincové mistrovství světa v Göteborgu Velkou Británii 27:0 a dosáhli své rekordní výhry. Výsledek překonal vítězství 25:1 nad Japonskem ze světového šampionátu v Helsinkách v roce 2010. Další duel čeká svěřence trenéra Radima Cepka ve čtvrtek od 15 hodin proti Dánsku.

Nejvýrazněji se bodově prosadil útočník Matěj Jendrišák, který si připsal tři branky a čtyři asistence. Patrik Dóža zaznamenal pět tref a jednu přihrávku, Martin Zozulák čtyři přesné zásahy a jednu asistenci.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Po úterní výhře nad Rakouskem 15:1 narazil český tým na ještě většího outsidera, který skončil v hodnocení mistrovství světa 2012 po vyřazení v kvalifikaci na 28. místě. Britové odolávali do čtvrté minuty, kdy otevřel skóre Skalík. Ve 12. minutě Češi vedli už 7:0.

Nejdelší pasáž bez gólu pak trvala do času 21:29, a když gólmana Anderssona překonal Suchánek, brankostroj proti odevzdanému soupeři se znovu rozjel. Dóža stihl mezi 25. a 28. minutou tři trefy. Ve třetí třetině skóre narostlo do rekordní podoby dalšími devíti góly. Tři góly za třetinu stihl dát Zozulák a hattricky dovršili také Jendrišák, Pražák a Suchánek. Zozulákova trefa v 58. minutě byla jubilejní tisící v historii české reprezentace.

Útočník Pixba Patrik Dóža si zápas užil, protože ve švédském klubu v poslední době nenastupuje. "Rád si dám gól, rád si zastřílím, takových zápasů teď moc nemám, respektive žádný. Nehrál jsem ho už hodně dlouho. Jsem rád, že jsme si to v lajně hezky dali, doufám, že na mě spoluhráči nejsou naštvaní, že jsem moc střílel," řekl Dóža serveru florbal.cz.

Kvalifikace MS florbalistů - 3. evropská skupina v Nijmegenu (Nizozemsko):
ČR - Velká Británie 27:0 (7:0, 11:0, 9:0)
Branky a nahrávky: 4. Skalík (Dóža), 5. Ondrušek (P. Suchánek), 5. Dóža (Mikeš), 8. Dóža (Skalík), 10. Skalík, 10. Ondrušek (Tokoš), 12. Tokoš (Ondrušek), 22. P. Suchánek (Ondrušek), 25. Dóža (Sýkora), 26. Dóža (Skalík), 28. Dóža (Tokoš), 29. vlastní Lovell, 31. P. Suchánek, 32. Pražák (Jendrišák), 33. Jendrišák (Pražák), 35. Zozulák (Valeš), 39. Veltšmíd (Zozulák), 39. Curney (Jendrišák), 45. Zozulák (Valeš), 46. Pražák (Jendrišák), 46. Curney (Jendrišák), 48. Jendrišák (Pražák), 50. Zozulák (Jelínek), 52. P. Suchánek (Jelínek), 54. Pražák (Deutsch), 58. Zozulák (Valeš), 58. Jendrišák (Deutsch). Rozhodčí: Höjbjerg, Skrubbeltrang (oba Dán.). Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváci: 104.
Rakousko - Německo 2:10 (0:3, 1:3, 1:4)
19:00 Dánsko - Nizozemsko
ČTK

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..