Finsko - Dánsko 7:0 Finové rozstříleli Dány. Teď jdou na české florbalisty

Riga

Florbalisté Finska zvítězili ve čtvrtfinále mistrovství světa v Rize nad Dánskem 7:0 a v boji o finále je čeká v sobotu od 15:30 SEČ česká reprezentace. Mezi nejlepší čtyři se dostali v odpoledním utkání podle předpokladů také Švýcaři, kteří vyhráli nad Norskem 7:2 a v semifinále budou hrát s úřadujícími šampióny Švédy.

Finové se dostali do vedení přesně po třech minutách hry díky Kotilainenovi, ale Dánové se téměř do poloviny zápasu drželi ve hře. Ve druhém dějství nevyužili přesilovku při Väänänenově trestu a ve 28. minutě zvýšil Salin.

Ve 36. minutě se trefil v početní výhodě Kotilainen, který hned za 67 sekund dovršil hattrick. S osmi brankami je nejlepším finským střelcem na turnaji. Ještě před druhou pauzou se prosadil i Kailiala a ve třetí třetině skórovali Johansson a Manninen.

Švýcaři porazili Norsko

Norové mohli poprvé na turnaji počítat s šestatřicetiletou hvězdou Ketilem Kronbergem, který nestihl začátek šampionátu kvůli narození potomka. Útočník švédského Dalenu si připsal start na devátém MS, ale v utkání zaznamenal jen dva dvouminutové tresty.

Švýcaři se dostali do vedení v 11. minutě díky trefě čerstvého lídra kanadského bodování historie světových šampionátu Matthiase Hofbauera. Norové drželi těsnou ztrátu do 32. minuty, ale do konce druhé třetiny inkasovali celkem třikrát. Seveřané snížili dvěma góly až za stavu 0:6, ale poslední slovo měl Braillard, který se stejně jako Engel trefil v zápase dvakrát.

V boji o konečnou 11. pozici vyhrály Spojené státy americké nad Kanadou 1:0 a jako nejlepší mimoevropský tým MS se kvalifikovaly na Světové hry, které se uskuteční v červenci příštího roku ve Vratislavi.

Mistrovství světa florbalistů v Rize:
Čtvrtfinále:
Švýcarsko - Norsko 7:2 (1:0, 3:0, 3:2)
Branky: 37. a 60. Braillard, 38. a 52. Engel, 11. M. Hofbauer, 32. Meier, 51. Buchli - 56. Norström, 58. Gibske z trestného střílení.
Finsko - Dánsko 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Branky: 3., 36. a 37. Kotilainen, 28. Salin, 39. Kailiala, 46. Johansson, 58. Manninen.