Florbalisté Pardubic i potřetí vyhráli a vedou superligu

Florbalisté Pardubic vyhráli v předehrávce 7. kola superligy nad nováčkem ze Znojma 10:5 a vedou s devíti body tabulku. Bez ztráty zůstává Mladá Boleslav, která zatím sehrála jen dva duely a uspěla ve 3. kole na hřišti FBC Ostrava (6:3). Neporazitelnost drží také Vítkovice, které vyhrály na půdě dosud suverénních Otrokovic 7:4 a jsou druhé se ztrátou jediného bodu za Pardubicemi.

Ilustrační foto

Na úspěchu Pardubic se před 2222 diváky v Tipsport Aréně pěti body za dvě branky a tři asistence podílel Marek Ďopan. "Před takto fantastickou kulisou je svátek si zahrát. Věřím, že náš výkon lidi pobavil. Škoda drobného výpadku ve třetí třetině, ale dnes kluky chválím a věřím, že zítra podáme stejně kvalitní výkon," řekl webu Českého florbalu trenér Pardubic Milan Koubek, jehož tým čeká v neděli duel s Českou Lípou.

K výhře Mladé Boleslavi přispěl hattrickem Radek Krajcigr. "Neproměnili jsme spoustu šancí, ale i přesto musím přiznat, že jsme nehráli dobře. Od druhé třetiny jsme nebyli schopni kontrolovat hru s míčem a byla tam spousta zbytečných ztrát. Tím jsme Ostravu pustili do zápasu. Závěr utkání jsme zvládli spíše bojovností než kvalitou," uvedl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Vítkovicím pomohl k výhře v Otrokovicích pěti body za dva góly a tři přihrávky Lukáš Hájek. Tatran Střešovice na druhý pokus v sezoně vyhrál a porazil Ústí nad Labem 8:2.

Tipsport superliga florbalistů: 3. kolo:
FBC Ostrava - Mladá Boleslav 3:6 (0:2, 1:0, 2:4)
Branky: 51. a 60. Eichner, 35. Mendrek - 48., 57. a 59. Krajcigr, 13. Bína, 17. Tomašík, 59. Novotný.
Tatran Střešovice - Ústí nad Labem 8:2 (0:0, 5:1, 3:1)
Branky: 30. a 33. Tlapák, 28. Brautferger, 39. Slavík, 39. Meliš, 49. Švejkovský, 59. Jakub Kolísko, 60. Němeček - 31. Kopecký, 57. Kužel.
Panthers Otrokovice - 1. SC Vítkovice 4:7 (1:2, 2:4, 1:1)
Branky: 6. a 55. Sovják, 31. Pešat, 39. Zapletal - 11. a 21. Rýpar, 40. a 53. Hájek, 1. Jan Šebesta, 25. Vilím, 27. Firda.
Předehrávka 7. kola:
Sokol Pardubice - TJ Znojmo 10:5 (3:0, 4:2, 3:3)
Branky: 2. a 55. Bílý, 16. a 36. Ďopan, 35. a 35. Teichman, 13. Kourek, 22. P. Němeček, 51. Formánek, 58. Janeček - 38. a 48. Číhal, 29. Fridrich, 45. Daberger, 54. V. Procházka.