Rubriky:

Ostatní

Šachista Kriebel je akademickým mistrem světa

19. září 2018 10:53 - Aracaju

Šachista Tadeáš Kriebel se stal akademickým mistrem světa. Dvaadvacetiletý student Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy dosáhl v brazilském Aracaju životního úspěchu poté, co z devíti partií získal 6,5 bodu. V posledním kole porazil favorizovaného Poláka Daniela Sadzikowského.

 

Milan Malíček, Právo

Kriebelovi vyšel výborně start do soutěže a vedení nakonec udržel. "Kritická byla poslední dvě kola, kdy jsem těžce přestřelil v předposledním utkání (s Polákem Wieczorkem) a na poslední partii vyfasoval Sadzikowského, který se prodral do vedoucí skupinky zezdola. Naštěstí se mi podařilo přes noc zchladit hlavu a nervy a v dlouhé manévrovací partii jsem jej nakonec černými figurami udolal, i když se mi na konci trochu třásla ruka," uvedl Kriebel na webu šachového svazu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.