Rubriky:

Ostatní

Triatlonistka Frintová skončila na SP v Číně šestá

22. září 2018 08:44 - Wej-chaj
(Aktualizováno: 22. září 2018 16:38)

Triatlonistka Vendula Frintová tři týdny po triumfu v Karlových Varech obsadila v dalším závodě Světového poháru v čínském Wej-chaj šesté místo. Na vítěznou Američanku Taylor Spiveyovou ztratila Češka více necelé dvě minuty.

 

CITY TRIATLON Karlovy Vary/Ondřej Kalmán

Pětatřicetiletá Frintová byla po úvodní plavecké části v druhé desítce, po kole její ztráta na silnou elitní skupinu ještě narostla. Díky druhému nejrychlejšímu běžeckému času se v horku posunula až na konečné šesté místo.

Mužům dominoval Nor Gustav Iden, jediný český zástupce Jan Čelůstka závod nedokončil. Vzdal při běhu, neboť jej limitovaly následky zlomeného nosu z finále mistrovství světa v Gold Coast před týdnem v Austrálii. Inkasoval tehdy tvrdý úder při plavání.

"Jakmile nasadím plavecké brýle na rozbitý nos, začne se mi motat hlava. Chtěl jsem to zkusit, protože DNF opravdu nemám rád, ale tentokrát to nešlo," uvedl Čelůstka pro web domácí triatlonové asociace.

Závod SP v triatlonu ve Wej-chaj (Čína):
Muži:
1. Iden (Nor.) 1:53:11,
2. Serrat (Šp.) -15,
3. Yee (Brit.) -29,
...Čelůstka (ČR) nedokončil.
Ženy:
1. Spiveyová (USA) 2:08:02,
2. Mazzettiová (It.) -11,
3. Casillasová (Šp.) -1:05,
...6. Frintová (ČR) -1:43.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.