Rubriky:

Ostatní

Živě

Klammert překvapivě na MS judistů vypadl už po prvním utkání

24. září 2018 10:17 - Praha

Judista David Klammert překvapivě vypadl na mistrovství světa v Baku už ve 2. kole po porážce s Robertem Florentinem z Dominikánské republiky. Přitom věřil, že ve váze do 90 kilogramů může dojít až do závěrečných bojů. Ve 2. kole skončil i další český zástupce Jiří Petr.

 

Vít Šimánek, ČTK

Klammert patřil spolu s Lukášem Krpálkem k aspirantům na medaili. Za poslední rok se o ni pral na šesti turnajích včetně dvou Grand Slamů a do Baku přijel nejlépe připraven, jak se kdy cítil. Ale na tatami to nedokázal zúročit.

Proti vyššímu Dominikánci, který má dva bronzy z amerických šampionátů, nebyl tak aktivní jako jindy. Po 90 vteřinách nezareagoval na soupeřovu uči-matu a prohrál na ippon.

Dobrý výkon naopak předvedl Petr, který v prvním kole porazil Litevce Rokase Nenartavičiuse už za 68 sekund, když ho nejprve hodil na wazari a následně i na ippon.

Ve 2. kole prohrával s Polákem Rafalem Kozlowským na wazari, ale poté srovnal a v závěru sahal po vítězství, když kontroval soupeřův útok, ale sudí přisoudili ippon Polákovi. S tím Petr nesouhlasil, ale musel porážku přijmout.

Mistrovství světa v judu v Baku:
Muži - do 90 kg:
1. Sherazadishvili (Šp.)
2. Silva Morales (Kuba)
3. Clerget (Fr.)
a Nagasawa (Jap.)
5. Tóth (Maď.)
a Trippel (Něm.)
...
J. Petr
Klammert (oba ČR) oba vypadli ve 2. kole
Ženy - do 70 kg:
1. Araiová (Jap.)
2. Gahieová (Fr.)
3. Alvearová (Kol.)
a Onová (Jap.)
5. Niangová (Mar.)
a Pérezová (Portor.)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.