Profesionální box opět zavítá do Hiltonu, představí se i Kutil

30. listopadu 2006 15:53 - PRAHA

Přední čeští profesionální boxeři se opět představí v pražském hotelu Hilton. V pátek od 18:00 se zde uskuteční Vánoční turnaj šampionů tří kontinentů, na kterém se vedle českých boxerů představí rohovníci ze Slovenska, Argentiny, Brazílie či Namíbie. Hned tři z šesti vypsaných duelů by měly být "titulové". V posledním zápase večera se představí Luboš Šuda, jehož soupeřem bude Brazilec Roberto Martins.

Šuda s Martinsem však nebudou bojovat o žádný titul, i když jejich zápas by měl být vypsaný na dvanáct kol. "Myslím si, že by neměl být pro mě problém ho porazit. Stát se může všechno, ale nemám z toho nějaký obavy," řekl Šuda před zápasem na oficiálních internetových stránkách promotéra večera agentury OK-KO. Brazilce totiž viděl boxovat na večeru v Prostějově, kde Martins prohrál s Pavolem Polakovičem.

Poprvé po zranění zápěstí se mezi provazy vrátí Ladislav Kutil, jenž se utká s Argentincem Juanem Manuelem Garayem. "Jihoameričtí boxeři mají techniku v krvi a i Láďovi takový technicky styl vyhovuje. Určitě půjde o skvělý zážitek," uvedl Kutilův trenér Rostislav Osička. Třicetiletý Kutil boxoval naposledy v květnu letošního roku a v pátek bude bojovat o interkontinentální titul organizace WTBF.

O stejný pás, ale v jiné váhové kategorii - lehké střední, bude boxovat i Patrik Hruška, jenž nastoupí proti Gottliebu Shilekovi z Namíbie. Posledním titulovým duelem bude souboj Romana Kracíka s Brazilcem Danielem Bispem, ve kterém bude ve hře český mezinárodní pás polotěžké váhové kategorie.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.