Boxer Maskajev obhájil titul WBC v těžké váze

10. prosince 2006 22:16 - MOSKVA

Ruský boxer Oleg Maskajev obhájil titul světového šampióna těžké váhy organizace WBC. V premiérovém utkání o mistrovský pás na ruském území v neděli v Moskvě porazil vyzyvatele Petera Okhella z Ugandy jednoznačně na body a vylepšil svou bilanci v profesionálním ringu na 34 vítězství při pěti porážkách.

Sedmatřicetiletý Maskajev, jemuž v sobotu udělil prezident Vladimir Putin zvláštním výnosem ruské občanství, měl v hale Olympijského komplexu od počátku nad soupeřem převahu.

Duel, který byl vypsán na 12 kol, ale knokautem ukončit nedokázal, přestože v závěrečných třech kolech uštědřil Okhellovi několikrát sérii tvrdých úderů. V 10. kole ho poslal do provazů a krátce nato ho dostal opět do úzkých ranami na hlavu.

Maskajev, jenž se narodil ruským rodičům v Kazachstánu a má i americké občanství, získal mistrovský pás organizace WBC v srpnu v Las Vegas po výhře nad Hasimem Rahmanem. Nyní opět potvrdil současnou nadvládu boxerů ze zemí bývalého Sovětského svazu v prestižní těžké váze.

Titul organizace WBA má Rus Nikolaj Valujev a šampionem IBF je Ukrajinec Vladimir Kličko. Pouze pás organizace WBO vlastní Američan Shannon Briggs.

ČTK

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.