Připravuje se boxerský superzápas Maskajev - Kličko

13. prosince 2006 17:10 - MOSKVA

K odpovědi na otázku, kdo je nejlepším boxerem planety, je zase o kousek blíž. Chystá se totiž zápas mezi Ukrajincem Vladimirem Kličkem, který je mistrem světa organizace IBF, a Rusem Olegem Maskajevem, jenž v neděli v Moskvě obhájil titul organizace WBC. Kličkův mluvčí Jurij Něstěrenko řekl listu Gazeta, že šance na uspořádání zápasu dvou ze čtyř současných mistrů světa je 99 procent.

Zbývající dva tituly drží další Rus Nikolaj Valujev (WBA) a Američan Shannon Briggs (WBO).

"Obě strany mají o zápas zájem a už jsme také soupeři navrhli honorář. Teď ještě musíme přesvědčit vedení IBF a WBC," řekl Něstěrenko. Podle Gazety slíbil Kličkův tým soupeři za zápas odměnu ve výši tří milionů dolarů.

O utkání prý už také projevil zájem americký filmový kanál HBO, ale podmínkou je, aby se duel dvou boxerů z východní Evropy uskutečnil ve Spojených státech.

Oba boxeři se ještě nikdy neutkali, Maskajev se však přesto může pochlubit jedním vítězstvím nad Kličkem. V roce 1991 v Taškentu na armádním mistrovství Sovětského svazu porazil jeho staršího bratra Vitalije.

ČTK, Sport.cz

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.