Český squashista Mekbib bude na Czech Open útočit

20. listopadu 2018 17:58 - Praha

Squashista Daniel Mekbib patří k hlavním favoritům mezinárodního turnaje Czech Open, který se hraje v pražském areálu Hamr v Záběhlicích. Prvním nasazeným je Kanaďan David Baillargeon, do turnaje se zapojí celkem deset českých hráčů. „Těším se na to. Doma chci vyhrát a za tím si půjdu," prohlásil Mekbib. Finále je na programu v pátek od 19:00.

 

Irena Vanišová

Prožívá skvělý rok, ve kterém má za sebou mnoho úspěchů. Daniel Mekbib v letošním roce poprvé vyhrál republikové mistrovství a dvakrát triumfoval na zahraničních turnajích PSA. Shodou okolností se oba uskutečnily v Kanadě, v únoru zvítězil v Torontu a v říjnu v Niagara on the Lake. K tomu všemu se jako druhý český hráč dostal do první světové stovky. „Ale ambice mám vyšší. Rád bych byl v první padesátce a vyhrál ještě několik zahraničních turnajů," naznačil ambice Mekbib, který je hlavní domácí hvězdou turnaje Czech Open.

Jeho největším soupeřem je Kanaďan David Baillargeon, který je na stém místě žebříčku PSA. To Mekbib zatím drží 93. pozici. „Vím, že ho už porazil také Martin Švec, můj kolega z brněnské Viktorie. Věřím si," dodal Mekbib, fanoušek basketbalové NBA a LeBrona Jamese. Kromě něj se na turnaji představí dalších osm českých hráčů - Jakub Solnický, David Zeman, Viktor Byrtus, Ondřej Vorlíček, Vojtěch Ryba, Benjamin Bergel, Marek Panáček, Lukáš Jelínek a po odhlášení Portugalce Pinta i Jaroslav Čech.

Všichni se ukážou na Czech Open v prvním kole. „Myslím, že v hlavní soutěži zahraničního turnaje PSA jsme nikdy neměli takové zastoupení. Největším favoritem je pro mě Mekbib," poznamenal Tomáš Fořter, hlavní organizátor a generální sekretář České asociace squashe.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.