Zázračný manévr. Legenda zabojovala a vrátila se na prkno

19. prosince 2018 19:18 - Praha

Zázračné chvilky se občas stávají. Jednu takovou prožila legenda, která už dlouhá léta oslňuje svět ve vlnách. Surfař Kelly Slater v neděli na Havaji ztratil kontrolu pod vlnou a spadl z prkna. Jasný konec, nepovedlo se. Ne! Tento jedenáctinásobný mistr světa se vrátil během tří sekund a vyjel jako vítěz.

Video již není dostupné

sntv

Šestačtyřicetiletý Slater není žádným mladíkem, ale je nejúspěšnějším surfařem historie. Svůj poslední titul získal v roce 2011, ale stále patří ke špičce. Stal se také nejmladším (ve 20 letech) a zároveň nejstarším (v 39 letech) světovým šampionem.

„Mluví se o mém věku, ale já to beru jen jako nějaké číslo. Třeba mi to půjde i v padesáti," řekl před sedmi lety směle surfař, jehož první a poslední titul dělí devatenáct let. Zatím rodák z Floridy rozhodně nemá dost a do padesátky mu zbývají už jen necelé čtyři roky.

Ve svém volnu hraje na kytaru, s kapelou s příznačným názvem The Surfers vydal i album Songs From the Pipe. Zahrál si i se slavnou skupinou Pearl Jam.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.