Zubkov a další tři ruští bobisté dostali dvouletý distanc

16. ledna 2019 16:28 - Lausanne
(Aktualizováno: 16. ledna 2019 17:54)

Dvouletým zákazem činnosti potrestala Mezinárodní bobová a skeletonová federace čtyři ruské bobisty včetně předsedy národního svazu Alexandra Zubkova za organizovaný doping na olympijských hrách v Soči. Zubkov tehdy vyhrál obě soutěže, ale kvůli dopingu ho Arbitrážní soud pro sport diskvalifikoval. Zubkov si nedávno u soudu v Moskvě vymohl právo na ruském území dál užívat titul dvojnásobného olympijského vítěze.

 

Alexander Zemlianichenko, ČTK/AP

Téměř pět let po hrách v Soči mezinárodní federace vynesla trest nad Zubkovem, Alexandrem Kasjanovem, Alexejem Puškarjovem a Ilvirem Čusinem. Všichni mají distanc do prosince 2020. Kasjanov s Puškarjovem přitom zasáhli do této sezony Světového poháru.

Vynesení trestu může znamenat Zubkovův konec v čele národní bobové federace. Šéf Ruského olympijského výboru Stanislav Pozdňakov řekl, že bude požadovat jeho okamžité odstoupení. "Tohle je velmi nepříjemná situace pro bobový sport v Rusku. Vyžaduje rychlou, jasnou a srozumitelnou reakci," uvedl v tiskovém prohlášení.

Případy dalších dvou bobistů včetně Alexeje Vojevody, který je od roku 2016 členem ruského parlamentu, federace dál řeší.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.