Rubriky:

Ostatní

Napraví Angličané debakl? Ragbyová smetánka jde do bitvy

1. února 2019 15:16 - Praha

Dva roky vládl, loni však hrdý Albion utrpěl potupný debakl. Ragbisté Anglie obsadili v tabulce prestižní soutěže Six Nations až předposlední místo. Letošní ročník tradičního Mistrovství šesti národů, který startuje večerním duelem Francie - Wales, se tak ponese v duchu jejich snahy o rehabilitaci. Triumf obhajuje Irsko. Reprezentanti zeleného ostrova loni navíc teprve potřetí ve své historii získali Grand Slam, za který se považuje vítězství bez ztráty jediného bodu.

 

Matthew Childs, Reuters

Ragbyová smetánka jde do populární bitvy. Týmy Anglie, Francie, Irska, Itálie, Skotska a Walesu se utkají o titul neoficiálního mistra Evropy.

Six Nations má letos punc velké zkoušky, vždyť na podzim se bude hrát v Japonsku dlouho očekávané mistrovství světa v ragby.

Angličané každopádně chtějí titul zpátky. Obhajující Irsko je z evropských týmů ve světovém žebříčku nejvýše, na druhé pozici. Anglie je zase se šesti triumfy nejúspěšnějším týmem turnaje od roku 2000. Pokud zvítězí Francie, tak své anglické rivaly v počtu titulů dorovná.

Těšit se mohou i čeští příznivci ragby. Turnaj odvysílají stanice Nova Sport1 a Nova Sport2.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní