Živě

Bronzový medailista z ME Lipták je podruhé střelcem roku

6. února 2019 11:57 - Praha

Jiří Lipták podruhé vyhrál domácí anketu Sportovní střelec roku. Svazové ocenění převzal již před devíti lety, tentokrát uspěl v hlasování díky bronzové medaile v trapu na srpnovém mistrovství Evropy a druhému místu na dubnovém Světovém poháru v Koreji.

 

Ivana Roháčková

Šestatřicetiletý brokař Komety Brno se probojoval na stupně vítězů na letním ME v rakouském Leobersdorfu a bronz pro něj byl pátou medailí z velké akce v kariéře. Druhý skončil na Světovém poháru v Čchang-wonu.

Hlasování, jehož se zúčastnilo 41 trenérů a členů výkonného výboru svazu, ovládl suverénně se 116 body. Druhý byl skeetař Jakub Tomeček (64). Juniorem i objevem roku byla zvolena skeetařka Anna Šindelářová rovněž z Komety, která získala tři medaile na juniorském ME.

NADĚJE PRO TOKIO: Nejlepší regenerace je v lese na posedu bez jediného výstřelu, směje se Jiří Lipták

Anketa Sportovní střelec roku 2018:
1. Jiří Lipták (trap) 116
2. Jakub Tomeček (skeet) 64
3. Miroslav Panský (předovky) 21
Junioři:
1. Anna Šindelářová (skeet) 79
2. Denisa Bezděčná 56
3. Anna Dědová (obě pistole) 44
Talent roku:
Šindelářová
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.